DARMOWA DOSTAWA od 500 zł
 sklep@s47.pl
 (+48) 722 335 445

teleskop zwierciadlany

Teleskopy refrakcyjne

Wielu z nas mówiąc "teleskop" ma na myśli właśnie teleskop soczewkowy, zwany również refraktorem. Jest to najstarszy i najbardziej rozpoznawalny typ teleskopu. Jego konstrukcja jest stosunkowo prosta i działa na tej samej zasadzie co luneta: składa się ze zbierającej światło soczewki, umieszczonej z przodu, oraz okularu zamieszczonego w tylnej części tubusu. 

Jeśli szukasz przyrządu zarówno do obserwacji astronomicznych i naziemnych lub jesteś początkującym astronomem, potrzebujesz właśnie  refraktora. Niedrogie teleskopy refrakcyjne to najlepszy wybór na start przygody z astronomią - są łatwe w przenoszeniu, proste w obsłudze i w zasadzie nie wymagają dodatkowej konserwacji ani kalibracji. Świetnie nadają się do obserwacji jasnych ciał niebieskich, jak Księżyc lub planety, bądź obiektów położonych na ziemi.

Bardziej wymagających mogą zainteresować krótsze refraktory ze specjalną optyką lub układem soczewek. Oferują one nie tylko większe pole widzenia, ale i obraz wolny od zniekształceń, co jest przydatne np. w astrofotografii. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości teleskopy refrakcyjne odpowiadające potrzebom wszystkich grup użytkowników, od najmłodszych po profesjonalistów.

Teleskopy soczewkowe (refraktory)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl